Co można powiedzieć o Coolen Hoover? “New York Times” powiedział, że jest to wschodząca gwiazda amerykańskiej literatury. I w sumie już dzisiaj można powiedzieć, że ta ocena na pewno nie była błędna. Co jeszcze można o niej powiedzieć? Że na pewno ma wielki talent do pisania. Aczkolwiek na początku kobieta wcale nie chciała w niego uwierzyć. Pisała tylko dla siebie i do swojej szuflady. Jednak jej najbliżsi wyczuli, że kobieta ma naprawdę wielki potencjał i namawiali ją do tego, aby opublikowała swoją pierwszą powieść. Kobieta dała się namówić i w 2012 roku na rynek trafiła “Slammed”. Jest niewiele takich osób, które zaliczają tak udany i spektakularny debiut. Hoover się to udało. Od tej pory znaczna część książek autorki wdrapuje się na listy bestsellerów. Jak to możliwe? Ona wie jak pisać. Kobieta w swoim dorobku ma książki, które w głównej mierze opierają się na tematyce miłosnej, dlatego też wiele kobiet sięga po nie z wielką przyjemnością. Jednak nie są to tylko ckliwe romanse, ale opowiadania owiane mrokiem tajemnicy, bólu, samotności, które sprawiają, że tak naprawdę do samego finału trzymają nas one w ogromnym napięciu. Kto raz spotka się z ta autorką nie będzie miał dość.

“Hopeless”

Sky ma siedemnaście lat. Ma złą reputację i doskonale wie, jak NIE być grzeczną dziewczynką. Nie przypuszczała jednak, że przez to może wpędzić się w takie kłopoty z których nie będzie już wyjścia. Dziewczyna poznaje chłopaka. Dean jest zabójczo przystojny i złą reputacją dorównuje jej (a może ją nawet przewyższa!). Sky stwierdza, że chłopak niesamowicie ją fascynuje. Jednocześnie jednak dziewczyna się boi, ponieważ ożywają w niej wspomnienia o których wolałaby jednak zapomnieć. Jak to możliwe? W końcu wychodzi na jaw, że Dean nie jest tym za kogo się podaje. Na dodatek wie o Sky o wiele więcej niż ona śmiałaby sądzić. Zanim jednak Sky się o tym dowiedziała – było już za późno. Czy dziewczynie uda się uwolnić od swojego oprawcy?

“Confess”

Auburn desperacko potrzebuje pieniędzy. Zjawia się więc w pracowni malarskiej Owena i prosi o pracę. Owen jest takim człowiekiem, który nie ma uczuć. Doskonale je za to wyraża za pomocą swoich pięknych obrazów. Przyjmuje dziewczynę do pracy. Ona przy tej okazji chce odzyskać szansę na normalne życie. On jest człowiekiem owianym tajemnicą. Auburn nie wie, że ta znajomość zupełnie zmieni jej życie. W jaki sposób? Czy Owen wie, że już niedługo jego serce na nowo rozgrzeje silną falą uczuć i emocji, które myślał, że już zginęły?

Kawa zdjęcie utworzone przez v.ivash - pl.freepik.com