StudioGS Strony internetowe Warszawa
for MOBILE

Strony www faq - najczęściej zadawane pytanie

Jak mogę zamówić stronę internetową?

Najlepszym rozwiązaniem będzie kontakt telefoniczny, mailowy lub poprzez formularz kontaktowy.
Im więcej informacji odnośnie planowanej strony Państwo podadzą tym szybciej i dokładniej będziemy mogli przygotować ofertę.

Jak długo trwa proces tworzenia strony od podpisania umowy do wdrożenia projektu?

Zależy to przede wszystkim od zaawansowania strony. Dla prostych stron internetowych okres ten wynosi zwykle od 7 do 14 dni.

Czy jesteście wstanie wykonać sklep internetowy lub większy portal?

Tak, możemy przygotować również sklepy i portale internetowe a także inne aplikacje dedykowane.

Czy możliwe jest zrobienie strony "na odległość"?

Tak, szczegóły i specyficzne zagadnienia, które wymagają szybkich decyzji najczęściej ustalamy telefonicznie lub mailowo. Mamy dobrze opracowane wewnętrzne procedury. Zadajemy sporo pytań i w efekcie tworzymy stronę spełniającą wszystkie Państwa oczekiwania.

Co zrobić, aby strona była wysoko w wynikach wyszukiwania w Google?

Strona musi być przede wszystkim dobrze wykonana, wszystkie elementy zawierające tekst powinny być treścią a nie grafiką (np. menu, boksy), natomiast grafiki i linki, które występują na stronie powinny mieć wypełnione atrybuty title i alt. Oczywiście najważniejsze jest to czego nie widać, czyli jak cały kod strony jest napisany. Strona powinna być też nasycona dużą ilością unikalnych tekstów zawierających słowa kluczowe na które stronę chcemy pozycjonować. Aby tak przygotować stronę trzeba na nią poświęcić wiele godzin starannej pracy. Tak profesjonalnie przygotowana strona na pewno będzie się szybciej wspinać w wynikach wyszukiwarek. Oczywiście to tylko cześć pracy, która jednak jest istotnym elementem w pozycjonowaniu.

Nie mam domeny i hostingu, jak mam dokonać ich zakupu?

Żaden problem, zawsze doradzamy i pomagamy załatwić formalności z wykupem domeny i hostingu pod stronę.

Co to jest CMS?

CMS to system zarządzania treścią strony. Pozwala on osobom bez specjalistycznej wiedzy informatycznej wprowadzać zmiany na stronie.

Z czego wynikają tak duże rozpiętości cen stron internetowych?

Poszukując firm tworzących strony internetowe czy reklamy drukowane można zauważyć dużą rozpiętość cenową. Przykładowo prosta strona www może kosztować 300 lub nawet 3000zł. Obie takie strony mogą wyglądać na pierwszy rzut oka identycznie, nasuwa się więc myśl po co przepłacać, lepiej skorzystać z tańszej oferty. Nie jest to jednak takie oczywiste, nikt przecież nie poświęci wielu godzin (często dni) pracy za 300zł. Tańsze strony mimo teoretycznie identycznego wyglądu mogą się źle wyświetlać w innych przeglądarkach i przy różnych rozdzielczościach ekranu czy systemach operacyjnych. Ponadto niezwykle ważna jest również prędkość i budowa wewnętrzna (część programistyczna) strony internetowej ponieważ - pomijając już istotny fakt irytacji odwiedzającego stronę z powodu długiego czekania na wgranie się strony - ważne jest to dla pozycjonowania w wyszukiwarkach (np. Google), dla których istotna jest prędkość wgrywania się strony oraz jej poprawność i zgodność z aktualnymi standardami tworzenia stron. Kolejną rzeczą jest sama grafika strony, która często w przypadku najtańszych stron jest powielanym szablonem w którym zmienia się tylko szczegóły lub kolory a chyba każdy właściciel strony internetowej chciałby, aby jego wizytówka w sieci była niepowtarzalna i kojarzyła się tylko z jego marką.
Kolejna kwestią jest kto wykonuje stronę, czy jest to firma działająca długo na rynku, czy np. student. W wiekszości przypadków student, pomijając fakt małego doświadczenia, strony robi w wolnym czasie i nie ponosi kosztów prowadzenia firmy. Co za tym idzie w każdym momencie może zaprzestać usług i kontakt się urwie. Wielu naszych klientów przyszło do nas po tego typu doświadczeniach, ktoś im robił strone po taniości. Strona powstała, rozliczyli się, jednak po jakimś czasie coś przestało działać a strona na niektórych przeglądarkach wyświetla sie niepoprawnie. Niestety próby kontaktu z wykonawcą były daremne.

(C) 2011 Strony internetowe Warszawa SGS